wtorek, 26 lipca 2016

Unboxing pakietu TAURUS D MAX

Kącik pracy
Wakacje trwają, a nasze mózgownice odpoczywają. Czy aby na pewno? Postanowiłem wziąć się ostro do roboty z nauką języka C i przy okazji pokazać chętnym kilka ciekawostek, a może nawet przygotować mały kurs od początkującego dla początkujących tego właśnie języka. 


Jednak zanim przejdziemy do jakichkolwiek prezentacji wypadało by zaopatrzyć się w jakiś "sprzęt" do nauki, czyli parę praktycznych książek i jakiś porządny zestaw edukacyjny/testowy. W tym celu postanowiłem zdobyć płytkę testową firmy Atnel, a konkretnie ATB v1.05 i pokazać wam w postaci filmu-unboxingu jak wygląda cały pakiet Taurus D MAX, który sobie zamówiłem i na którym będę pracować. Mam nadzieję, że wam się spodoba ;)


Przede wszystkim chciałbym pokazać z czego składa się pakiet Taurus D MAX i podpowiedzieć jak poprawnie go uruchomić i sprawdzić czy na pewno dobrze działa. Ponadto na filmiku będziecie mogli zobaczyć jak wgrać przykładowy kod z książki do zestawu oraz na co warto zwrócić uwagę ogólnie podczas wgrywania projektu. Pokazuję również jak prawidłowo wgrać licencję do programów mkAVRCalculator oraz MkBootLoader i jak z nich korzystać (podstawowe informacje potrzebne do pierwszego uruchomienia).


Z nadejściem przyszłego tygodnia, konkretnie w następny wtorek (02.08.2016) ukaże się pierwsza część mini kursu języka C od początkującego dla początkujących, w którym w oparciu o wiedzę z książek oraz zestaw ATB pokażę wam jak stawiać swoje pierwsze kroki w programowaniu mikrokontrolerów, a tym czasem zerknijcie jak wygląda zawartość paczki ze sprzętem do ostrej nauki.

Taurus D MAX

Zapraszam do oglądania unboxingu na moim kanale youtube ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz